У Львові 10 вересня 2019 р. Павло Гудімов відкрив свій третій після Києва і Дніпра арт-центр.
Окрім самого Павла Гудімова до нього увійшли реставраторка та музеологиня Світлана Тимків, історикиня Наталія Матлашенко, філософиня Олена Груба та журналістка Мирослава Ляхович. Наш Сімейний Клуб проводить час з толком і інтересом. У цю неділю вони відвідали виставку художника Адрія Хіра ”Хтоничности хроніки”.
Нашому “Сімейному Клубу” пощастило поспілкуватися з Павлом Гудімовим, який провів цікавий екскурс- лекцію в світ сучасного мистецтва.
У «Хтонічних хроніках» Хір розвиває тему, яка мимохідь була заявлена в його попередніх проектах ― тему співіснування архаїчного і футуристичного.
«У проекті «хтонічні хроніки» я намагаюсь слідувати досліджуваній мною раніше темі етнографічних ревізій, проте, намагаюсь, без привязки до локального, уявити систему альтернативної реальності через призму вигаданої антропології, яка, знаходячись в міфологічній площині поза часовими межами, здатна рефлексувати на сьогодення та майбутнє.
Хтонічне є лейтмотивом усього проекту та розповідає про потойбічне: жорстоке, криваве, сексуальне, похмуре, жахливе, огидне але смішне.
Поняття підземного світу є характерним практично для кожної цивілізації. Хтонічний – прикметник, що вказує на відношення до підземного світу, царства тіней та світу мертвих. Хтонічне є невідємною частиною архаїчних релігійних систем де творить в суперечці з деміургом світ із хаосу», – говорить Андрій Хір (за матеріалами арт-центру «Я Галерея»).
Публикации о фонде
Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.