Бібліотека

Мудрі люди вважають, що пізнання світу почитається з книжкової полиці. Тому бібліотека ВЄБФ «Хесед-Ар’є»  запрошує  читачів віком від 5 до 120 років поринути у цікавий та різноманітний світ єврейської  Традиції, історії та культури, адже євреїв з давніх часів називають Народом Книги. У фонді нашої  скарбниці єврейської мудрості   – понад 5 тисяч книжок з іудаїзму та єврейської історії, мемуари видатних діячів , художня та дитяча література, періодичні виданя українською, російською, польською, англійською, а також мовами іврит та ідиш.

Для читачів бібліотеки з вадами зору працює програма «Аудіокниги», художні та музичні твори  записані на CD-дисках та міні – плеєрах.

Для наймолодших читачів (2-8 років) створюється програма «Піжамна бібліотечка», вона складається з чудових дитячих книжок, які обовязково привертатимуть увагу дітей до читання справжніх  книжок. У найближчих планах – залучення бабусь та дідусів до роботи з малечею. Звертаємося до них із проханням писати казочки, які ми із задоволенням будемо записувати на диски.

Крім книжкових видань маємо невелику  відеотеку, в якій зібрано диски з фільмами єврейської тематики.

Також  пропонуємо цікаві тематичні виставки, презентації книг, просвітницькі програми для різних категорій читачів : «Смалім :історія єврейських символів», «Пам’ятні дати єврейського календаря», «Життя видатних євреїв», «Граємо та пізнаємо єврейський світ» та інші.

Бібліотека постійно бере участь у щорічних фестивалях, які організовує «Хесед-Ар’є» – книжкових, театральних, музичних, з образотворчого мистецтва; активно співпрацює з різними програмами Хеседу – клубом, музеєм «Сдідами галицьких євреїв»,  Денним центром, «Теплими  домами», дитячими програмами.  Надає також  інформаційно-методичну допомогу філіям хеседу у Дрогобичі, Івано-Франківську, Ужгороді.

З 2019 р. бібліотека працює над впровадженням автоматизованої бібліотечної системи (АБІС КОХА), яка дозволить автоматизувати основні процеси бібліотечної роботи – заповнення читацьких формулярів, каталогізацію, книговидачу. Вже працює електронний каталог бібліотеки «Хеседу-Ар’є”, з яким можна познайомитися за адресою: httр://library.hesed.lviv.ua . Для пошуку інформації достатньо ввести один з параметрів (автора, назву, тематичну рубрику, назву серії).

У нашій «аптеці для душі» єврейська духовна спадщина завжди чекає своїх шанувальників. Посторонні читачі можуть користуватися читальним залом.

Працюємо щодня, крім пятниці та суботи з 10.00 до 18.00, в неділю з 10.00 о 15.00.

Публикации о фонде

  • vz
    Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
  • jewishnews
    В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
  • zaxid.net
    Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.