Хореографічний ансамбль “Єврейські мініатюри”
Колектив існує з 2000 року. Мета — привернути увагу молоді до єврейської культури не тільки в хореографічному аспекті, але й для ознайомлення з історією, традицією, літературою, образотворчим мистецтвом і музикою. Головним завданням ансамблю є відродження танцювальної культури єврейського народу. У репертуарі ансамблю, окрім хореографічних мініатюр, є великі хореографічні вистави (“Рут”, “Цинамонові небеса”, “Штукар”), відзначені преміями на багатьох конкурсах і фестивалях в Україні та за кордоном. Музичний матеріал, на якому базується репертуар, являє собою кращі взірці усіх жанрів: обробки народних мелодій, поп — або джазові композиції, камерні та симфонічні твори.
ЄВРЕЙСЬКІ МІНІАТЮРИ ВІДКРИВАЮТЬ НОВИЙ НАБІР
Ви помічали з яким задоволенням ще не розмовляючи малюки при перших звуках музики починають присідати в такт? Трохи пізніше ці чудові рухи оформлюються в фігури. Через якийсь час бажання танцювати переходить в усвідомлений вибір між бальними, балетом та іншими студіями.
Що ж відбувається з нами потім? Чому це непереборне бажання танцювати зникає? Дитячі мрії розбиваються об побут?
Чи не варто згадати про свої бажання і спробувати перетворити повсякденність в «висловлювання»?
Саме такими «перевтіленнями» натури методами танцю займається наш ансамбль «Єврейські мініатюри».
Ансамбль відзначеній преміями на багатьох конкурсах та фестивалях України та за кордоном, його репертуар базується на кращих музичних взірцях усіх жанрів: від обробки народних мелодій до поп – або джазових композицій.
🧚♀️Саме зараз у вас з’явився шанс розкрити свій творчий Потенціал.
Якщо Ви маєте мінімальну хореографічну підготовку та Вам від 30 до 60 (так, так, саме цей вік ми вважаємо перевагою), керівник ансамблю Natali Matsievska чекає на Вас.
🧚♀️Дружню атмосферу перевтілень гарантуємо.
🧚♀️🧚♀️Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1Ly1NifUJSeYftNIJrpjKHU-2EjIxV-16EybdxhnV72w/viewform?fbclid=IwAR34KXTQBe3f7dm0nslrNl3PtMaQkvGnO9gM3F97pEjfg7nlS9wIefu_aa0&edit_requested=true
Празднование дня рождения Хэсэда и концерт ансамбля “Еврейские миниатюры”
При этом самым интересным и замечательным событием месяца стало празднование дня рождения Хэсэда и праздника Шавуот. В рамках которого так же прошёл отчётный концерт танцевального ансамбля “Еврейские миниатюры”.
Как объять необъятное?Тут возможно несколько вариантов. Например, удалиться от суеты – “На волю, в пампасы!..” Памир, Тянь-Шань или Остров Слоновой Кости, присоединиться к какой-нибудь религиозной (или не очень и даже совсем не-) секте, где научиться медитации и почувствовать себя частью всего, а все – частью себя. Или ПЫТАТЬСЯ достигнуть всего через материальные блага. Потратить свою жизнь в гонке за самым лучшим. Или хотя бы за лучшим, чем у соседа.
Балет із присмаком кориці – Бруно Шульц спустився з «Цинамонових небес»
Чи не єдиним за останні роки театральним звертанням до постаті всесвітньо відомого письменника, дрогобиччанина Бруно Шульца стала вистава “Цинамонові небеса”.
Прем’єра одноактного балету в постановці балетмейстера Сергія Наєнка відбулася у львівському театрі “Воскресіння” в рамках Міжнародного фестивалю єврейського театрального мистецтва “Сузір’я лева”.
Сергій Наєнко, крім того, що він балетмейстер Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької, також є і керівником ансамблю “Єврейські мініатюри” при львівському благодійному фонді “Хесед-Ар’є”. Силами цього дитячо-юнацького колективу й було поставлено балет за мотивами творів Бруно Шульца. Режисер-постановник вистави – артист театру ЗОК Василь Сідлецький. Перш ніж приступити до роботи над таким складним матеріалом, як творчість Шульца, співавтори неодноразово студіювали його “Цинамонові крамниці” та “Санаторій під клепсидрою”. Відтак виникла концепція власного твору – балет із семи частин, кожна з яких відтворює певний період недовгого Шульцового життя.
У “Цинамонових небесах” два головні герої – Шульц-дитина і Шульц-дорослий (відповідно Януш Бегічев і Максим Калиниченко). Януш, учень
6-го класу СШ №24 (польської), крім виконання балетних па має ще й грати на скрипці разом із Мамою (артисткою балету Львівської опери Роксоланою Данилюк). Під час репетицій Януш більш-менш опанував скрипку, однак на піаніно грає перфект, бо відвідує музичну школу. І Януш, і Максим, який вчиться у кулінарному училищі № 57, дізналися про те, хто такий Шульц, тільки коли почали працювати над “Цинамоновими небесами”.
За задумом режисера Василя Сідлецького, Шульца-дорослого також повинен грати хлопчик, оскільки “геній – це завжди дитина”. Аделя (артистка балету Опери Аліна Каспарова), яка у творах Шульца є суворою покоївкою і тероризує усіх боротьбою за чистоту, у балеті Наєнка бере на себе ще й “функцію” гестаповки. Цей персонаж – символ фашиста, який 19 листопада 1942 року розстріляв Бруно Шульца на дрогобицькій вулиці.
“Характерна особливість творчості Сергія Наєнка – він ніколи не використовує заїжджених тем (“Тумбалалайка”, “Сім-сорок”), у його творчості немає єврейської “шароварщини”, – розповіла кореспонденту “ВЗ” керівник общинних програм “Хесед-Ар’є” Діна Євшина. Крім єврейських народних мелодій, у виставі звучить музика львівського композитора Олександра Козаренка, а також класика – Д. Шостакович, Р. Штерн, медитаційна музика.
Юлія ЛІЩЕНКО, “Високий замок” – 06.12.2006, Фото автора
На фото: Дівчата-птахи є “тлом”, на якому проходить життя Бруно Шульца.