“Львів – місце, де проходять численні конференції, фестивалі, майстер-класи та “майстер-класики”. Заглушити інформаційний шум майже неможливо, вже давно з’явився термін “банерної або рекламної сліпоти”. Прокинувшись вранці, я подумала, що хочу провести цей день по-особливому. Натрапила на рекламу: День єврейської жінки у Львові. Ммм, цікаво, що б це могло бути? Можливо, перегорнула б далі, але кілька знайомих прізвищ зупинили: Анна Шпунт (Anna Shpunt), Ольга Купчинская Лідовська і Ольга Фадеева (Olga Fadeeva). Так, мабуть, на цих пані можна орієнтуватися. Чула, що всі гарні в тому, чим займаються: соціальний тренер, екскурсовод і лектор. Ось так в цю неділю я опинилася на чудовому заході і не пошкодувала. У чому загадка єврейської жінки? Які зовнішні та внутрішні завдання покликана вирішити сучасна єврейська жінка? У чому особливість її проблем, джерело її натхнення? Ці теми, а також багато інших в прекрасному виконанні з 11.00 до 16.00 займали мою увагу і увагу численних єврейських жінок. І, знаєте, компанія була хороша. Майстер-клас з танців і показ мод послужили фінальною крапкою. Ну, що ж, інформаційний шум заглушили, з чим і вітаю організаторів. Особливо ж All-Ukrainian Jewish Charitable Foundation “Hesed-Arieh”, на чию сторінку підписана і тому періодично потрапляю на цікаві заняття», – ось такий лист ми отримали. Додати нічого, хіба що трохи статистики. Відповідно до результатів соцопитування: • 65% респондентів вважають, що жінку визначає зовнішній вигляд, що вона “насамперед красуня”; • 59% схильні думати, що жінки – це слабка стать; • 40% впевнені, що чоловік може дозволити або заборонити жінці якось вчиняти; • 30% впевнені, що саме жінка має йти на компроміси. А як вважаєте Ви?
Публикации о фонде
Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.