Нещодавно наші волонтери провели тематичну бесіду з підопічними, що відвідують Денний центр. Темою бесіди стали українсько-єврейські відносини на теренах Галичини та Буковини 18 століття, відображені у творчості ізраїльського письменника, лауреата Нобелівської премії 1966 року Шмуеля Йосефа Агнона (1888-1970). Зокрема, обговорили оповідання “Бартка Добуша”, героями якого є Баал-Шем-Тов та рабі Ар’є, Олекса Довбуш та його опришки. Також розмова торкнулася традиції святкування Шаббату та започаткування хасидського руху. Глибоке занурення у тему, творче опрацювання її Ш.-Й. Агноном, а також цікава подача матеріалу Олександром Назаром викликали жвавий інтерес у слухачів, які охоче долучилися до обговорення. Загалом, учасники цієї тематичної зустрічі відзначили, що такі бесіди є надзвичайно корисними, оскільки знайомлять з історичними подіями та традиціями у вигляді живого спілкування, з можливістю задати запитання, поділитися власними знаннями, а також краще зрозуміти регіональні особливості ставлення різних національностей одне до одного та їх взаємодію в історичних процесах та подіях.
Львівський Волонтерський Центр (створений у 2015 р.) проводить діяльність на постійній основі за наступними напрямками: – допомога людям похилого віку та тим, хто потребує; – участь у проектах зі збереження єврейської спадщини у Західному регіоні України; – участь у культурно-освітніх та соціальних волонтерських проектах; – розповсюдження культури волонтерства в цілому.
Публикации о фонде
Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.