Літо у «Хеседі-Ар’є» почалося святкуванням Шавуоту
9 червня відвідувачі клубних програм та сімейного клубу «Шалом, Хаверім» разом відзначили ШАВУОТ- свято дарування Тори. Обговорювали різні назви та духовний зміст свята, його традиції, читали 10 заповідей та історію Рут. Відповідали на питання вікторини, пригощалися соком, печивом, фруктами. Потім Сімейний клуб запропонував гарний музичний супровід свята, слухали єврейські молитви, нігуни та пісні – «ШМА», «Адон Олам», «Леха ДОДІ» та інші. Завершився цей невеличкий концерт спільним виконанням «Атікви» – гімну Держави Ізраїль.
Отже, що дізналися про Шавуот учасники свята З чим пов’язане свято? На 50 день після виходу з Єгипту євреї наближаються до гори Синай і отримують від Б-га Тору, цим самим укладаючи з ним договір бути йому «царством священиків та народом святим». Тобто виконувати всім серцем нові заповіді, які Б-г дає єврейському народові, й поширювати знання про Б-га по всьому світу. Як і багато інших єврейських свят, Шавуот відзначає не тільки певну історичну подію, але і початок нового сезону року, завершення чергового сільськогосподарського циклу. Шавуот святкувався на початку сезону жнив пшениці. У давнину цього дня в Храмі робили друге приношення пшениці нового врожаю. З пшениці свіжого помолу випікали 2 хлібини та несли їх у Храм. Іншою жертвою були найкращі перші фрукти. Різні назви свята: Хаг Шавуот, Хаг Матан Тора, Ха-Ацерет, Хаг ха-Бікурім, Хаг ха-Кацир. Молитви та читання на Шавуот. Віруючі здійснюють святкову молитву зі вставками, присвяченими цьому святу. Читають Десять заповідей . Перед читанням Тори в ашкеназських громадах читають книгу Рут. Історія Рут обрана для читання не випадково, адже друга частина її життя, вже після повернення до Ізраїлю, починається із жнив ячменю. І саме під час жнив на полі родича Боаза, проявляється його добре родинне ставлення до вдови, а у подальшому укладається благословенний шлюб, нащадком якого у 4-му поколінні стає цар Давид. Традиційні страви на Шавуот. Святкова трапеза у Шавуот обов’язково включає молочну і борошняну їжу: сир, сметану, млинці з сиром, пироги, торти, пряники з медом, вареники, пиріжки. Цей звичай бере початок від дня вручення Тори. Повернувшись в табір від гори Синай, євреї задовольнялися молочною їжею. З того часу, віддаючи данину минулому, на Шавуот перед обідом їдять що-небудь молочне і лише потім в окремому посуді подають святкові м’ясні страви.
Публикации о фонде
Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.