У п’ятницю, 21 червня, у Всесвітній День музики в Ужгороді зафіксували Національний рекорд України. Відомий піаніст-віртуоз, імпровізатор, композитор, режисер та педагог Майк Кауфман-Портніков відіграв 10-годинний концерт-інтерв’ю просто неба. Рекорд зафіксували у категорії “Мистецтво, марафони”. Акція транслювалася у теле-радіо- медійному просторі он-лайн. “Ми дуже любимо Ужгород, маємо тут і друзів, і партнерів, бували у вас з концертами. І от зараз просто неба тут відбувається 10-годинна музична імпровізація. Це своєрідний акт культурної дипломатії, що неймовірно актуально на кордоні України і кількох європейських держав”, – зазначила Єлизавета Боровцова.
Музикант відповідав на питання радіоведучих, сам комунікував із журналістами та перехожими. Ужгород для унікального рекорду обрали не випадково, адже і сама ідея незвичного перфомансу народилася у лютому цього року в нашому місті. Майк грає власну імпровізацію, одночасно спілкується з радіоведучими, перехожими, ставить і відповідає на питання… І все це просто неба. Такого ще не бачила Україна, та й взагалі такий формат є новинкою для світу. Актуальності акції додають розмови про проблеми сьогодення – цінність миру, екологію, стан Карпатських лісів, розвиток мистецтва як провідника злагоди і міжнаціонального взаєморозуміння. “Я у захваті від вашого міста і від кожного слухача! Мені здається, ми спільно чудово втілили наш головний задум – музика заради миру“, – підсумував Майк Кауфман-Портніков. Серед учасників заходу були представники різних національних меншин: угорської, словацької, чеської. Спілкування артист супроводжував музикою саме цих національностей. Єврейську громаду у прямому ефірі представляли члени Ужгородської громади та представник ВЄБФ «Хесед Ар’є» у Закарпатській області – Юрій Галперт. Звичайно, що єврейска музика лунала видатними хітами клейзмерського репертуару та класичних єврейських мелодій. Про сьогоднішній національний рекорд, встановлений в Ужгороді, офіційно дізнаються у понад 30 країнах світу. Після успішного виступу і фіксації досягнення у Книзі рекордів України піаніст вирушив до Києва. Можливо, для Майка Кауфмана-Портнікова Ужгород стане відправною точкою для реалізації такої форми культурно-націоналної дипломатії в інших країнах, а для єврейської громади Ужгорода – визначною подією.
Публикации о фонде
Поруч із пам’яткою архітектури будують торговий центр без належної документації.
В Gary Bowman Gallery во Львове проходит выставка "Артур Шик - человек диалога" работ польско-еврейского художника Артура Шика, подготовленная Центром "Диалогаим" ("Диалоги") Марка Эдельмана.
Львів – центр міжетнічної толерантності чи непримиренного протистояння? Тут продовжується Європа чи починається Азія? Чим є ксенофобія для львів’ян – темою анекдотів чи гіркою реальністю? Знайти оптимістичні відповіді на поставлені запитання допомогла б малярська виставка «Єврейський вимір» у Музеї Ідей.